Czekają na Twoją pomoc

Strona główna Jak możesz pomóc Adoptuj konia

Adoptuj konia

Możesz nam pomóc adoptując jednego z naszych koni! W ten sposób w Fundacji PEGASUS znajdzie się miejsce dla następnego, potrzebującego zwierzęcia. Naszym celem jest znalezienie dla każdego konia najbardziej odpowiedniego, bezpiecznego i pewnego domu, w którym stanie się on częścią życia adoptującej go osoby. Jeśli chcesz zaadoptować jednego z naszych koni, prosimy:

1. Zapoznaj się ze wzorem UMOWY ADOPCYJNEJ (jest poniżej),

2. Wypełnij FORMULARZ ADOPCYJNY (jest poniżej) i prześlij go do nas,

3. Skontaktuj się z nami i opowiedz o sobie, dowiedz się czy jest u nas koń, o którym marzysz oraz umów się na ewentualny przyjazd do naszego ośrodka aby go poznać.

Kliknij i zobacz konie, które aktualnie czekają na nowy dom...

Pamiętaj że:

  • Konie które do nas trafiają to najczęściej konie, których nikt inny nie chce bo są stare, chore lub przeszły poważne kontuzje. Ich użytkowanie do rekreacji jest z reguły ograniczone bądź w ogóle niemożliwe.
  • Ze względu na dobro zwierząt, Fundacja według własnego uznania podejmuje decyzję o tym czy dany koń pójdzie do adopcji. Przesłanie nam wypełnionego formularza nie jest jednoznaczne z zawarciem umowy adopcji.
  • Każdy koń wymaga odpowiedzialnego opiekuna. Fundacja nie powierza koni do adopcji osobom, które są zbyt aktywne szkolnie/zawodowo by móc swojemu podopiecznemu poświęcić regularnie czas, n.p. z powodu zbliżającej się matury, czy dlatego że stajnia konia jest zbyt daleko pracy.
  • Adoptującym może być tylko osoba pełnoletnia.
  • Adopcja konia jest bezpłatna, ale koszty utrzymania koni są bardzo wysokie. Osoby adoptujące od nas konie, zobowiązane są pokryć koszty transportu adoptowanego konia do jego nowego domu oraz muszą orientować się w kosztach jego utrzymania, zanim nasz koń powędruje do adopcji.
  • Adoptujący musi być w stanie sam utrzymać adoptowane zwierzę.
  • Adopcja opiera się na wzajemnym zaufaniu. Ufamy, że osoby adoptujące od nas konie otoczą je możliwie najtroskliwszą opieką po kres ich dni. Osoby adoptujące konie ufają, że Fundacja PEGASUS nie odbierze im koni z adopcji bez uzasadnienia czy pod wpływem impulsu.
  • Wzór umowy adopcyjnej jest taki sam dla wszystkich osób adoptujących, niezależnie od tego czy współpracowali wcześniej z Fundacją, są renomowanymi osobami w świecie jeździeckim czy mają wieloletnie doświadczenie w pracy z końmi.

Masz jeszcze jakieś pytania odnośnie adopcji?- kliknij, tu znajdziesz odpowiedzi...

Uwaga:

***Jeżeli chcesz adoptować konia musisz wyrazić zgodę na warunki umowy adopcji. Jeśli zaadoptujesz konia i po czasie zdecydujesz, że nie stać Cię na jego odpowiednie utrzymanie możeskontaktować sz zawsze się z Fundacją PEGASUS w celu zwrócenia konia do jednego z naszych ośrodków.

***Fundacja PEGASUS zastrzega sobie prawo przyjęcia bądź odrzucenia każdego wniosku adopcyjnego według własnego uznania.

***Fundacja PEGASUS kontaktuje się z osobą, która chce adoptować konia, w momencie gdy koń odpowiadający wymogom danej osoby, znajdzie się w Fundacji.

 

***Jeżeli adoptowany koń ma być ujeżdżany bądź jeżdżony- osoba mająca z nim pracować, proszona będzie o zademonstrowanie swoich umiejętności, podczas odwiedzin w Fundacji.

 

Pobierz:

FORMULARZ ADOPCYJNY

Jeżeli to możliwe, prosimy o dołączenie do formularza:

-zdjęcia miejsca gdzie koń będzie mieszkał (pomieszczeń, padoku),

-zdjęcia obecnie posiadanych koni,

Formularz wyślij wraz z załącznikami na adres:

FUNDACJA PEGASUS

ul. Rosoła 36 lok. 2, 02-796 Warszawa

tel.: 0502 712 054

lub mailem: pegasus@pegasus.org.pl, adopcja@pegasus.org.pl

 

back home